Sesja Ciążowa

Sesja ciążowa pozwala uwiecznić niezapomniany moment z czasu kiedy nosi się dziecko pod sercem.  Zdjęcia pozwolą wrócić do szczęśliwych chwil jakimi  jest czas oczekiwania na dziecko.

Zapraszam wszystkie przyszłe mamy chcące uwiecznić ten szczególny stan na zdjęciach.

Kiedy wykonać sesję ciążową?

Sesję z brzuszkiem najlepiej wykonać około 8 miesiąca, brzuszek jest już ładnie widoczny a mama czuje się na tyle dobrze aby mieć przyjemność z sesji. Oczywiście to sprawa indywidualna i to od Ciebie zależy kiedy umówimy się na sesję. W sesji może uczestniczyć partner jaki i starsze rodzeństwo.

Sesja ciążowa – jak się do niej przygotować?

Do sesji ciążowej najlepiej przygotować, białą i czarną bielizna (najlepiej gładka), przyda się również koszula, która zapięta będzie tylko na biuście (najlepiej biała lub czarna), jeansy lub inne gładkie spodnie. Makijaż może być trochę mocniejszy niż zazwyczaj.
Fryzura niech wygląda naturalnie, mogę wykonać również kilka zdjęć dłoni, proszę więc pamiętać
o paznokciach.

Jeżeli w sesji uczestniczyć będzie Twój Partner lub starsze dziecko, proszę zabrać dla nich ubrania pasujące kolorystycznie do siebie (najlepiej bez wzorów).

Warto również wziąć na sesję małe buciki, zdjęcie USG dziecka.

W warunkach studyjnych sporo zdjęć wykonuję na gołe stopy.

Sesja Noworodkowa

Pierwsze dni życia maluszka to czas wyjątkowy i niepowtarzalny, warto więc uwiecznić ten szczególny moment na fotografii. Będzie do niezwykła pamiątka dla rodziców, jak i samego dziecka, do której cała rodzina będzie wracać przez długie lata.

Kiedy wykonać sesję noworodkową?

Najlepszy czas na wykonanie sesji noworodkowej to pierwsze 14 dni życia dziecka. Jest to czas w którym noworodki dużo śpią, a ich sen jest spokojny i głęboki. Noworodek pamięta jeszcze pozycję z życia w łonie mamy i chętnie je przybiera, można je łatwo ułożyć w bezpieczne pozycje.

Podstawowe informacje na temat sesji.

Sesja noworodkowa trwa około 3-5 godzin. Długość sesji zależy od nastroju Maluszka, którego trzeba będzie podczas takiej sesji przewinąć, nakarmić i utulić do snu. Ze swojej strony zapewniam tyle czasu, ile tylko będzie potrzebne. Sesja powinna odbywać się w spokojnej atmosferze, bez pośpiechu. W swoim studio posiadam wszelkie ubranka i rekwizyty. Podczas sesji priorytetem jest bezpieczeństwo i komfort Maluszka, do niego dostosowuję tępo pracy.

Studio przed sesją jest wietrzone i jeżeli jest taka potrzeba, ogrzewane do temperatury 25-27 stopni C.  Wszystkie ciuszki, kocyki i owijki prane są w proszku dla niemowląt.

Jeżeli w sesji ma wziąć udział starsze rodzeństwo, najlepiej będzie, jeżeli dołączą do nas pod koniec sesji.

Jak się przygotować do sesji?

Większość czasu podczas sesji zajmuje usypianie Maluszka, aby przyśpieszyć jego zaśnięcie najlepiej, aby maluszek nie spał i nie jadł około 1,5 godziny przed zdjęciami. Czas na karmienie przewidziany jest przed wykonaniem pierwszych ujęć. Jeżeli dziecko karmione jest mlekiem modyfikowanym, proszę zabrać go tyle, by starczyło na około 4 karmienia. Ponadto proszę zabrać pieluszki, kocyk do okrycia maleństwa i smoczek, jeśli Państwa dziecko go używa.

Do zdjęć rodzinnych najlepiej przygotować koszulki, koszule, bluzki jednokolorowe, bez zbędnych napisów i wzorów.